Karostas cietums jeb virssardze. Ēka celta ap 1900. gadu un līdz pat 1997. gadam kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Jau kopš pirmajiem gadiem tā ir bijusi drūma vieta cilvēku likteņu salaušanai un brīvā gara apspiešanai. Mainījās varas un līdz ar to mainījās ieslodzītie, bija revolucionāri, cara armijas matroži un apakšvirsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika tautas ienaidnieki, padomju armijas un Latvijas armijas karavīri un citi nepaklausīgie. Pēdējie ieslodzītie uzrakstus uz kameru sienām atstājuši vēl samērā nesen – 1997.gadā. Virssardzē ir novērotas dažādas neizskaidrojamas parādības – klaudzoši soļi, elektrisko spuldzīšu pašizskrūvēšanās, neizskaidrojama aizvērtu kameru atvēršanās... tomēr visnepatīkamāk ne vienu vien pārsteigusi šķietamu tēlu parādīšanās cietuma gaiteņos...

KAROSTAS CIETUMA APMEKLĒTĀJU CENTRS

Liepāja, Karosta, Invalīdu iela 4,

+371 26369470,

info@karostascietums.lv


Atvērts no. 1.maija līdz 30.septembrim

katru dienu pl.10:00-18:00


No 1.oktobra līdz 30.aprīlim

sestdienās un svētdienās, ekskursiju sākums pl. 12, 13, 14 un 15.


Uz iepriekšēju pieteikšanos eksursijas un citas programmas pieejamas citos laikos gan darba dienās, gan brīvdienās.
Ekskursijas pa cietumu

Tas nav parasts muzejs! Te Jūs redzēsiet cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināsiet, kā dzīvojuši ieslodzītie, kā jūtas karcerī ieslodzītais, redzēsiet dažādas interesantas ekspozīcijas, piemēram, padomju pilsoņa dzīvojamo istabu, II Pasaules kara laika mantojumu u.c.

Jums būs iespēja apmeklēt cietuma bufeti, kā arī no padomju laika bufetnieces nopirkt autentiskus Karostas suvenīrus. Ekskursijas ietvaros varēsiet noskatīties 16 minūšu filmu “Karosta”, kas stāsta par Karostas būvniecību un vēsturi. Ekskursijas nobeigumā piedāvāsim Jums pārģērbties un fotografēties dažādu laikmetu militāros tērpos.


Karostas cietuma muzeja apskate notiek tikai gida pavadībā.

Ekskursiju sākums plkst. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Ekskursantu grupām lielākām par 10 personām vēlams iepriekš pieteikties.


Ekskursija ar šova elementiem

Pasākums tiem, kas negrib parastu ekskursiju un ir bail piedalīties izrādē "Aiz restēm"!

Piedāvājam grupām (minimālais skaits - 10 personas) pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Ekskursijas ilgums aptuveni 1 stunda.


Izrāde „Aiz restēm”

Vēsturisks realitātes uzvedums ar skatītāju līdzdalību. Veidots pēc patiesiem stāstiem no Karostas cietuma dzīves. Uzveduma būtība un mērķis – ļaut katram dalībniekam iejusties cietumnieka lomā un iepazīties ar interesantākajiem un šokējošākajiem faktiem iz cietuma vēstures. Realitātes uzvedumā aicināti piedalīties visi drosmīgie, kas vecāki par 12 gadiem. Izrādē "Aiz restēm" var piedalīties tikai tie, kas ar savu parakstu apliecinājuši, ka piekrīt izrādes noteikumiem. Tāpēc pirms pieteikšanās izrādei, lūdzam iepazīties ar Apliecinājumu!

Piedāvājam grupām (minimālais skaits - 15 personas) pēc iepriekšējas pieteikšanās. Individuālie apmeklētāji var pievienoties kādai no pieteiktajām grupām.

Pasākuma ilgums aptuveni 1,5 -2 stundas.


<

Ekstrēmā nakts

Īpaši ekstrēmu piedzīvojumu cienītājiem piedāvājam nakts izrādi - iejušanos cietumnieka tēlā drūmos nakts apstākļos. Ierašanās Karostas cietumā pl. 21.00, izrāde ilgst no plkst. 21:00 – 9:00. Pasākums paredzēts grupām no 10 cilvēkiem. Nakts izrādē var piedalīties tikai tie, kas ar savu parakstu apliecinājuši, ka piekrīt izrādes noteikumiem. Tāpēc pirms pieteikšanās izrādei, lūdzam iepazīties ar Apliecinājumu!

Nakšņošana Karostas cietumā iespējama tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās.


Jūs gribat kaut ko īpašu?

Jūs gribat pasākumu, kas veidots tieši atbilstoši Jūsu situācijai un vēlmēm – dzimšanas dienai, kāzu dienai, vecpuišu vai vecmeitu ballītei, korporatīvajam pasākumam, sporta spēlēm u.c.

Ziemeļu forti

Pēc iepriekšējas pieteikšanās tā ir iespēja izstaigāt Karostas cietokšņa fortus gida vadībā un lāpu gaismā apskatīt pazemes labirintus.

Ekskursijas ilgums aptuveni 1 stunda.

Ziemeļu forti atrodas ~ 4 km attālumā no Karostas cietuma.Gida pakalpojumi pa Karostu un Liepāju

Uz iepriekšēju pieteikšanos


Velo īre un velo ekskursijas ar gidu pa Karostu

Ekskursijas ar gidu pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Pieejami 5 velosipēdi. Velosipēdus var iznomāt darba laikā.